D.U.K.

Dažniausia užduodami klausimai

1Iš ko yra pagamintos dvisluoksnės ąžuolinės parketlentės?
Dvisluoksnės Gilės grindys parketlentės yra pagamintos iš 4mm ąžuolo lamelės ir daugiasluoksnės beržo faneros, tai vienas iš tvirčiausių ir atspariausių parketlentės pagrindų šiai dienai. Naudojame tik labai aukštos kokybės fanera, kuri itin stipri, tvirta, atspari drėgmei, pasižyminti puikia garso izoliacija. Būtent dėl faneros stabilumo galite rinktis įvairiausių išmatavimų grindis, nebijodami jų deformacijos.
2Kokios grindys yra praktiškesnės: alyvuotos ar lakuotos?
Lakavimo metu grindys padengiamos specialia sintetine plėvele, kuri saugo nuo vandens ar kasdienio dėvėjimosi. Tačiau, alyva dengtos parketlentės taip pat atsparios drėgmei ir dėvėjimuisi. Turbūt vienas iš skirtumų tarp alyvuotų ir lakuotų grindų, jų atnaujinimo laikas. Viršutinis alyvos sluoksnis dėvisi greičiau nei lakas, todėl alyvuotas grindis intensyviose zonose, tokiose kaip svetainė ir virtuvė atnaujinti turėsite kas 3-4 metus, miegamuosiuose užteks ir kas 6-7metus. Lakuotas paviršius dėvisi lėčiau, todėl jį atnaujinti reikės kas 12-15 metų. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad atnaujinti lakuotą paviršių nėra paprasta, tam prireiks samdyti specialistą. Nusprendus grindis atnaujinti, jas visas teks peršlifuoti ir tuomet lakuoti visą jų plotą. Skirtingai nei lakuotas, alyvuotas grindis galite atnaujinti ploteliais. Alyvuotų grindų paviršių atnaujinti bespalve alyva yra labai paprasta, jums tereikia įsigyti bespalvės alyvos ir natūralaus plauko volelį, išplauti švariai grindis, išalyvuoti norimą plotą ir leisti alyvai išdžiūti. Kita priežastis, kodėl klientai dažniausiai pasirenka alyvuotas grindis – jų natūralumas. Alyvuotos grindys išlaiko natūralų ir tikrąjį medžio paviršių, todėl tai malonesnis pojūtis vaikštant basomis.
3Click sistema ar klijuojamos parketlentės?
Kadangi ąžuolinės grindys jautriau nei kitos sintetinės grindys reaguoja į aplinkos poveikius – drėgmę ir temperatūrą, rekomenduojame parketlentes priklijuoti tiesiogiai prie betono ar OSB plokščių. Tik taip priklijuotas parketas bus stabilus, neatsiras traškėjimo/girgždėjimo jomis vaikščiojant. Tokias grindis ateityje bus galima atnaujinti. Tik klijuodami parketlentes ant betono, galime užtikrinti jų stabilumą ir ilgaamžiškumą.
4Ar ąžuolinės parketlentės yra atsparios drėgmei?
Parketlentes dengiame trimis sluoksniais aukščiausios kokybės vokiška Osmo Hardwax alyva. Šia alyva padengti paviršiai yra atsparūs purvui, dilimui, vandeniui ir kitiems išsipylusiems skysčiams: vynui, kolai, kavai, arbatai, vaisių sultims, pienui. Taip pat gyvūnų seilėms ir prakaitui.
5Ar ąžuolines parketlentes galima kloti ant šildomų grindų?
Taip. Ąžuolinės parketlentės, skirtingai nei ąžuolo masyvo grindys, yra sukurtos šildomoms grindims. Iš tiesų ši inžinerinė lenta tam ir buvo sukurta. Beržo faneros pagrindas klijuojamas ir presuojamas iš daugybės beržo lukšto sluoksnių taip, kad nesutaptų medžio augimo kryptis, todėl net ir pakitus aplinkos temperatūrai grindys negali plėstis nei viena kryptimi, kaip dažniausiai atsitinka su ąžuolo masyvo lentomis.
6Kiek reikia užsakyti grindų rezervo, kad nepritrūktų klojant?
Užsakant grindis visada reikėtų uždėti papildomų kvadratų, kad klojimo metu, pjaustant parketlentes jų nepritrūktų. Tradicinio klojimo grindims – 6%, Herringbone (angliška eglutė) – 12%, Chevron (prancūziška eglutė) – 15%.
7Ką būtina žinoti prieš klojant parketlentes?
Labai svarbu prieš grindų klojimo darbus, savo objekte pasitikrinti išlieto betono lygumą, nes klojamos grindys atkartoja jo reljefą. Netinkamai išlietas ir nušlifuotas betonas po parketlente gali palikti nedideles tuštumas, to pasekoje grindys gali skleisti nevienodą garsą. Betono drėgmė patalpose, kuriose yra numatytas grindų klojimas turi būti ne daugiau kaip 3%, santykinė drėgmė 50-65%. Po suklojimo oro drėgmei nukritus žemiau 45% gali atsirasti tarpeliai tarp parketlenčių. Tačiau, atstačius oro drėgmę iki 60% tarpeliai užsidaro.
8Kokius klijus rinktis ąžuolinių grindų montavimui?
Ąžuolinių parketlenčių klijavimui rekomenduojame naudoti Wakol firmos MS 228, šie klijai yra polimerizuoti ir elastingi, todėl su jais lengva dirbti, taip pat idealiai tinkantys šildomoms grindims. Prieš klijuojant parketlentes, būtina betoną nugruntuoti, tai padaryti rekomenduojame Wakol D30555 gruntu.
9Ar galiu pats susimontuoti ąžuolines grindis?
Ąžuolinės grindys tikrai brangus gaminys, todėl patartume grindų montavimą palikti tik patyrusiems ir savo darbą išmanantiems meistrams, kad po to nereikėtų gailėtis nepasisekus tinkamai sukloti grindų. Be to, grindų montavimui reikia specialios įrangos bei įgūdžių jais naudojantis. Reikia mokėti tinkamai išcentruoti kambarį, kad grindys gražiai susiklotų, taip pat palikti tinkamus tarpus nuo sienų, bei mokėti apdirbti problemines vietas.
10Ar teikiate klojimo paslaugas?
Turime savo meistrų komandą ir rekomenduojame pasinaudoti mūsų meistrų paslaugomis. Tokiu būdu gausite pilną produkto garantiją ir užtikrinsime, jog grindys būtų suklotos pagal visus reikalavimus.
11Ar medinės grindys gali būti montuojamos virtuvės zonoje?
Gilės Grindys ąžuolinės parketlentės gamybos metu padengtos trimis sluoksniais alyvos, iš kurių du Hardwax oil alyva, todėl grindys yra atsparios išsiliejusiems skysčiams ir riebalams. Drąsiai klokite jas ir virtuvės zonoje, nebijodami dėmių.
12Ar medinės grindys gali būti montuojamos vonios zonoje?
Vonios kambaryje galima montuoti parketlentes, tačiau tam reikia specialios apdailos, kad grindys neturėtų tiesioginio sąlyčio su vandeniu. Taip pat svarbu išlaikyti kambario santykinę drėgmę iki 70%, o išsimaudžius vonioje ar duše, ant grindų nepalikti balų.
13Kas yra papildomas alyvavimas?
Gamybos metu parketlentes dengiame trimis sluoksniais alyvos. Pirmasis sluoksnis alyva su spalva, kiti du apsauginiai bespalvės alyvos sluoksniai. Tačiau po grindų sudėjimo, rekomenduojame papildomą bespalves alyvos alyvavimą objekte, kad alyvavimo metu būtų užpildyti visi mikrotarpeliai, kuriuose nesikaups skysčiai ir nešvarumai.
14Kaip prižiūrėti ąžuolines grindis?
Medinės grindys nereikalauja ypatingos priežiūros. Reikia tik reguliariai siurbti ir plauti grindis drėgna, minkšta mikropluošto šluoste. Rekomenduojame naudoti tik medinėms grindims skirtas priemones, nes įprastos cheminės priemonės yra agresyvios ir gali jas pažeisti. Grindų plovimui rekomenduojame Osmo firmos Wish Fix šampūną, kurio sudėtyje yra alyvų, todėl kiekvieną kartą grindis išplovus šiuo šampūnų, jos minimaliai atsinaujina. Prie įėjimo iš lauko reiktų patiesti kilimėlius, kad žemės nepatektų ant grindų ir nebraižytų jų paviršiaus. Taip pat ant dažniausiai stumdomų baldų kojelių priklijuoti specialius veltinio padukus.
+370 619 13339